Miegantis pranašas Edgaras Keisis

2744 Komentarų nėra

Kasmet dešimtys tūkstančių žmonių iš viso pasaulio domisi šio žmogaus gyvenimu. Edgaras Keisis daugeliu atžvilgių buvo eilinis žmogus: mylintis vyras ir dviejų vaikų tėvas, kvalifikuotas fotografas, atsidavęs Sekmadienio mokyklos mokytojas ir sodininkas mėgėjas. Be viso to, jis dar buvo apdovanotas bene ryškiausiu aiškiaregystės talentu.

[list icon=“icon: hand-o-right“]

  • Jis nerašė prnašysčių prieš kelis tūkstančius metų hieroglifais
  • Jis nepranašavo miglotomis eilėmis
  • Jis pranašavo XX a. anglų kalba dalyvaujant keliems liudytojams
  • Jo pranašystės užfiksuotos dokumentuose
  • Jo pranašystės išsipildė apie 60 %

[/list]

Visus savo keturiasdešimt trejus suaugusio žmogaus metus Edgaras Keisis gebėdavo be ypatingų pastangų pasinerti į savotiško miego būseną užmerkdamas akis ir sunerdamas rankas ant pilvo. Šioje keisto transo būsenoje jo protas gebėdavo kontaktuoti su laiku ir erdve – tuomet jis galėdavo atsakinėti į pačius įvairiausius klausimus. Pavyzdžiui, „Kokios yra Visatos paslaptys?“ arba „Kaip galima atsikratyti karpų?“ Šie jo atsakymai į tokius klausimus pradėti vadinti „skaitymais“, o šiuose „skaitymuose“ pateikiamos tokios vertingos įžvalgos, kad iki šios dienos padeda žmonėms spręsti įvairius gyvenimo klausimus: tiek laikantis subalansuotos dietos, tiek sprendžiant tarpusavio santykius bei mėginant patirti Dievo artumą.

Edgaras Keisis mirė daugiau nei prieš pusšimtį metų, tačiau nesenstančią „skaitymų“ metu pateiktą informaciją liudija keliolika biografijų ir daugiau nei 300 straipsnių bei knygų, kuriose aprašomi įvairūs šio žmogaus gyvenimo ir veiklos aspektai. Šiose knygose esanti informacija tokia vertinga, kad net pats Edgaras Keisis ko gero negalėjo numatyti jų poveikio dvidešimtojo amžiaus pabaigai. Prieš šešiasdešimt metų kažin ar kas nors galėjo pagalvoti, kad tokios sąvokos kaip „meditacija“, „akašos įrašai“, „dvasinis augimas“, „aura“, „holizmas“ praturtins kasdienį šimtų tūkstančių žmonių žodyną. Apie E. Keisio gyvenimą ir veiklą parašyta nemažai klasikinėmis tapusių knygų: 1945 m. Tomas Sargas – „Yra upė“ (Thomas Surgue, There Is A River), 1967 m. Džesis Sternas – „Miegantis pranašas“ (Jess Stearn, The Sleeping Prophet), 1950 m. Džina Serminra – „Daugybė rūmų“ (Gina Cerminara, Many Mansions), Sidnis Kirkpatrikas – „Edgaras Keisis – Amerikos pranašas“ (Sidney Kirkpatrick, Edgar Cayce – An American Prophet).

Daugiau nei keturiasdešimt metų kiekvieną dieną Edgaras Keisis atsiguldavo ant sofos, sunerdavo rankas ant pilvo ir pasinerdavo į keisto miego būseną. Tuomet jam būdavo pasakomas asmens vardas ir pasaulio vieta, kur tas žmogus tuo metu yra bei užduodami klausimai. Edgaras Keisis įprastu balsu atsakinėdavo į bet kokius su tuo žmogumi susijusius klausimus. Šiuos atsakymus užrašydavo stenografas, kuris išsiųsdavo juos „skaitymą“ užsakiusiam asmeniui ir pasilikdavo „skaitymo“ kopiją.

Šiandien yra sukaupta daugiau nei 14 000 E. Keisio „skaitymų“ kopijų. Jos prieinamos viešai kartu su papildoma informacija, gauta iš „skaitymą“ užsakiusių asmenų. Visa ši medžiaga sudaro didžiausią iš vieno šaltinio gautą parapsichologinės arba aiškiaregiškos informacijos rinkinį. 1931 m. E. Keisis įkūrė organizaciją, kurios tikslas užfiksuoti dokumentuose, tyrinėti ir skleisti šią informaciją. Pradžioje šią organizaciją rėmė keli šimtai asmenų. Mirus E. Keisiui 1945 m. ją remti ėmė žmonės iš viso pasaulio. Daugybę žmonių vienaip ar kitaip palietė E. Keisio paranormaliu būdu gauta ir pateikta informacija. Taip paprastas kaimo berniukas tapo garsiausiu, universaliausiu ir patikimiausiu kada nors gyvenusiu aiškiaregiu.

Nuo 1901 m. iki šių dienų E. Keisio „skaitymuose“ pateiktą informaciją išnagrinėjo visų įmanomų mokslų atstovai. Be įvairiausių visuomenės sluoksnių asmenų, „skaitymais“ domėjosi pedagogai, istorikai, teologai, medikai ir mokslininkai. Nėra abejonės, kad nepriklausomai nuo studijų srities dalinai susidomėjimą kėlė tai, jog E. Keisio pateikta informacija buvo nuolat vienaip ar kitaip patvirtinama. Prieš keletą dešimtmečių E Keisis pabrėžė teisingos mitybos, nusiteikimo, emocijų, fizinio aktyvumo ir reikšmingą paties paciento įtaką – fiziškai, protiškai ir dvasiškai – gydant įvairius susirgimus. Dėl šios priežasties E. Keisis vadinamas „holistinės medicinos tėvu“ ir pripažintu žmogaus organizmo žinovu. Taip pat jis numatė sveikatos priežiūros tendencijas.

Psichologai dažnai E. Keisį lygina su K. G. Jungu (Carl Gustav Jung). Švietimo srityje Edgaras Keisis gretinamas su australų filosofu ir ezoteriku, veikalo „Laisvės filosofija“ autoriumi R. Štaineriu (Rudolf Steiner, The Philosophy of Freedom). Vienas iš žinomiausių teologijos mokslininkų, filosofijos mokslų daktaras ir lyginamosios religijų istorijos profesorius Ričardas Dramondas (Richard H. Drummond) E. Keisio pateiktos informacijos įtaką dvasingumui pavadino „ryškiausiu XX a. atsidavimo pavyzdžiu“.

Edgaras Keisis pateikė apie judaizmą tokių istorinių faktų, kurie buvo patvirtinti tik praėjus dešimtmečiui po Miegančiojo Pranašo mirties. Taip pat jis išpranašavo socializmo griūtį beveik prieš penkiasdešimt metų iki tai įvykstant. Vienas fizikos profesorius ir Amerikos fizikų draugijos narys įžvelgė ryšį tarp E. Keisio „skaitymų“ ir elementariųjų dalelių teorijos. Ne kartą mokslininkai ir istorikai patvirtino Edgaro Keisio „skaitymuose“ pateiktas koncepcijas ir idėjas. E. Keisio pateikta informacija tokia reikšminga, kad parašyta šimtai knygų, kuriose aprašomi įvairūs šio žmogaus veiklos aspektai. Nemažai jų išversta į kitas kalbas.

Stebina tiek patys „skaitymai“, tiek E .Keisio smegenų veikla „skaitymų“ metu. E. Keisiui „miegant“ ant sofos ir „skaitant“ jo protas kažkokiu būdu sugebėdavo gauti informaciją apie kito asmens aplinką, veiklą, santykius bei atsakinėti į visus įmanomus klausimus ir tuo pat metu sapnuoti įprastą sapną, kurį Edgaras Keisis nubudęs prisimindavo. Buvo pastebėti atvejai, kai „skaitymų“ metu tame pačiame kambaryje esantis žmogus ką nors pagalvodavo, o E. Keisis atsakydavo į jo klausimą net neištarus šio klausimo balsu. Susipažinus su E Keisio „skaitymais“, tampa akivaizdu, kad šio žmogaus proto neribojo įprasti laiko ir erdvės parametrai.

Kategorija: Filosofija

Apie autorių

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus atskleistas. Privalomi laukeliai pažymėti žvaigždute (*)

Tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio.

Laodzi